مشخصات فنی کامیون باری دوو تک 18 تن

موتور کامیون باری دوو

کامیون باری دوو تک محور با ظرفیت ۱۸ تن دیگر محصول کاسپین خودرو است که به تازگی جهت حضور در بازار ایران آگهی شده است. این کامیون از موتور شرکت کره ای دوسان مدل DL06K بهره می برد که می تواند ۲۸۰ اسب بخار قدرت و ۹۸۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند. استاندارد آلایندگی یورو ۵ ، ۶ سیلندر خطی و حجم ۵٫۹ لیتر از دیگر مشخصات این موتور است. لازم به ذکر است که شرکت کاسپین خودرو در کاتالوگ ارائه شده اشاره ای به مدل موتور نکرده است و تعیین نوع موتور براساس اطلاعات موجود در آرشیو نشریه صورت گرفته است.

کامیون باری دوو تک محور ۱۸ تن محصول کاسپین خودرو

گیربکس

گیربکس کامیون باری دوو از نوع ۶ دنده ZF مدل ۶s1000 است که براساس ضریب دنده آخر در انواع اوردرایو دسته بندی می شود. ( مفهوم اوردرایو در صنایع کامیون سازی متفاوت از آن چیزی است که در میان رانندگان ایرانی رایج است ). تکمیل کننده حلقه انتقال قدرت این محصول کلاج تک صفحه ای هیدروپنوماتیکی است.

طول ۹ متر ، عرض ۲۴۹۵ میلیمتر و ارتفاع ۲۹۴۰ میلیمتر مشخصات ابعادی این کامیون است. وزن خالص شاسی کامیون باری تک دوو ۵ تن و ۸۰۰ کیلوگرم است که براساس کارت کامیون می تواند تا ۱۸ تن به صورت ناخالص تکمیل شود. ظرفیت سرنشین ۲ نفر ، باک ۴۰۰ لیتری به همراه ادبلو ۳۸ لیتری ، بخاری درجا. صندلی بادی راننده ، دوکابین ، شیشه بالابر برقی ، فرمان هیدرولیک ، ترمز بادی وابکو مجهز به ABS و ASR. ترمز موتور ، ترمز های کاسه ای و فرمان هیدرولیک از سایر مشخصات این کامیون است.

داشبورد کامیون باری دوو

در مطالب گذشته مشخصات فنی کشنده دوو نیز مورد بررسی قرار گرفت. بد نیست بدانید که دوو برخلاف اصالت کره ای اش در حال حاضر تحت مالکیت برند هندی تاتا است. به طوری که محصول ذکر شده در بازار های متعدد با نام دووتاتا ، دوو و تاتا به فروش می رسد.

یک نظر

  1. ماشینهای جدید همیشه قطعاتشون کم گیر می یاد وهمه جا هم گیر نمیاد بااینحال ماشین خوش تیپی هست اگه قستیش گیر بیاد من یکیشو میخرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: مجاز به کپی کردن نمی باشید