ساخت بزرگراه برقی کامیون در آلمان

بزرگراه برقی یا eHighway از جمله مواردی هستند که برای جایگزینی دیزل مطرح هستند. پیش از این در مطلبی به اولین نوع این بزرگراه احداث شده در سوئد پرداختیم که می توانید اینجا ببینید. به تازگی شرکت زیمنس از طرف دولت ایالت حسه آلمان Hesse ماموریت یافته است که چنین طرحی را به طول ۱۰ کیلومتر در بزرگراه A5 در نزدیکی فرودگاه فرانکفورت به اجرا بگذارد.

پایه و اساس بزرگراه برقی خطوط برقی هستند که در بالای سر کامیون نصب می شوند و به واسطه یک پانتوگراف نصب شده بر روی سقف کامیون جریان الکتریکی لازم برای شارژ باتری و حرکت موتور برقی به دست می آید. کامیون های مورد استفاده در چنین طرحی از نوع هیبریدی ( دوگانه سوز ) هستند که همزمان به موتور دیزل و برقی مجهز می شوند. در زمان استفاده از موتور برقی آلودگی زیست محیطی کامیون به سفر کاهش پیدا می کند.

چنین برنامه ای در یک بزرگراه عمومی برای نخستین بار است که در جمهوری فدرال آلمان اجرایی می شود. موضوعی که به ادعای زیمنس مصرف سوخت را به دو برابر کاهش می دهد. نمونه چنین طرحی را می توان در اتوبوس های درون شهری جستجو کرد با این تفاوت که کامیون های هدف این طرح از موتور دیزلی نیز بهره می برند.

بزرگراه برقی آلمان
بزرگراه برقی آلمان

مطالب پیشنهادی

بزرگراه برقی کامیون

انتشار بررسی چرخه عمر کامیون های برقی از سوی اسکانیا

ارزیابی طول عمر یا چرخه عمر life cycle assessment که به اختصار LCA نامیده میشود …

error: مجاز به کپی کردن نمی باشید