قیمت اف هاش 500 در سال 1400

پیرو سوالات متعددی که کامیون داران محترم در مورد قیمت کشنده ولوو اف هاش ۵۰۰ پرسیده بودید. در حال حاضر به دلیل تحریم های اقتصادی که از سوی ایالات متحده آمریکا و همچنین سازمان ملل علیه سیستم اقتصادی ایران وضع شده است عرضه رسمی کامیون ولوو در ایران انجام نمی شود. در نتیجه کامیون صفر و یا اصطلاحا خشک ولوو در بازار موجود نیست.

کشنده ولوو اف هاش 500
کشنده ولوو اف هاش ۵۰۰

با اینحال برای اطلاع از قیمت های این محصول موارد ذیل را می توان در نظر داشت. در حال حاضر کشنده در حد صفر ولوو در بازارهای اروپایی قیمتهایی در محدوده ۱۱۰ هزار یورو را دارد. چنانکه با ارز نیمایی محاسبه کنیم قیمت آن در اروپا مبلغی در محدوده ۳ میلیارد تا ۳میلیارد و ۵۰۰ خواهد شد. در نتیجه قیمت یک کشنده صفر ولوو مانند اف هاش ۵۰۰ در پایین ترین حالت، چنانکه در ایران مونتاژ شود. طبیعتا با محاسبه سایر هزینه های احتمالی در محدوده ۴ تا ۵ میلیارد تومان خواهد بود.

لازم به ذکر است تلفظ صحیح نام این کشنده ولوو اف اچ ۵۰۰ است که در زبان محاوره ایرانی به اف هاش تغییر یافته است. این کشنده سالهای گذشته توسط سایپا دیزل البته با امکانات کمتر نسبت به نمونه های خارجی در بازار ایران مونتاژ و عرضه شد. موتور قدرتمند ولوو، گیربکس های دستی اتوماتیک ای سیفت ولوو و امکانات ایمنی متعدد از جمله مواردی است که آن را نسبت به رقبا متمایز می کند.

به طور مثال سیستم تعلیق مستقل محور جلو، فرمان الکتروهیدرولیک و محور قپانی کشنده جفت امکاناتی هستند که رقبای ولوو در ایران فاقد آن هستند.

مطالب پیشنهادی

کشنده ولوو افاش جدید

برج کامیونی ولوو

کامیون سازی ولوو که به ساخت فیلم های تبلیغاتی متفاوت عادت دارد به تازگی از …

۳ دیدگاه

  1. آقای باسواد همون اف هاش درسته، اول یادبگیر بعدنظربده، درزبان فرانسه حرفHرو هاش میگن درانگلیسی هم اچ نیسته، ایچ میگن، چه بگید اف ایچ چه بگید اف هاش هردو درسته، هربچه محصلی هم در ریاضی وجبر اینوH هاش میگه, به وای yهم میگن ایگرگ، بهAهم نمیگن ای میگن آ….. نمونش زیاده، برای زیادشدن اطلاعتون گفتم

    • ملاک و شاخص در نامگذاری سازنده اصلی است. اگر به فیلمهایی که توسط ولوو منتشر می شود دقت کنید تلفظ اف اچ یا اف ایچ را خواهید شنید. بله در زبانهای مختلف و در علوم مختلف به حرف H چیزهای بیشتری هم خواهند گفت.

  2. چرا خودرو کشنده گرانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: مجاز به کپی کردن نمی باشید