اینستاگرام مجله کامیون

معرفی کشنده امپاور empower بهمن دیزل

روزهای گذشته با خبر متفاوتی از گروه بهمن دیزل مواجه شدیم، شرکتی که به صورت سنتی با تولید کامیونت شناخته می شود برای عرضه یک محصول کشنده در سبد خود تلاش می کند. محصول وعده داده شده از سوی بهمن دیزل کشنده امپاور empower است که براساس بررسی های دقیق نشریه سلطان جاده در واقع همان کشنده فوتون EST است که به صورت همزمان توسط ایران خودرو دیزل نیز با نام H5 معرفی شده است.

کشنده امپاور empower بهمن دیزل

تنها تفاوت های این کشنده در چهره ظاهری با کشنده فوتون EST را بایستی در طرح چراغ های جلو و جلو پنجره جستجو کرد. در سایر بخش های نمای جلو ظاهرا تغییری در طرح اصلی داده نشده است. چراغ های جلو این کشنده مشابه الگو طراحی کامیون های جدید داف هستند و البته به منظور جانمایی نشان بهمن دیزل مجبور به تغییراتی در جلو پنجره شده اند. در مطلب منتشر شده توسط گروه بهمن از موتور ۵۰۰ اسب بخاری کامنز نام برده شده است که به احتمال زیاد گونه قوی تر سری ISGe باشد.

گیربکس این کامیون از برند زداف ZF معرفی شده است و امکاناتی همچون سیستم کمکی ترمز AEBS ، سیستم هشدار انحراف مسیر LDWS ، کنترل پایداری ESC ، ریتاردر ساخت ZF ، سانروف برقی، کولر و بخاری درجا برای آن در نظر گرفته شده است. البته بهمن دیزل اعلام کرده است که آن را با قیمت غیرقابل رقابت عرضه خواهد کرد.

قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین

به نظر می رسد با امضای توافق ۲۵ ساله میان ایران و چین ، بازار کامیون ایران مسیر خود را انتخاب کرده است. برای اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع تاثیر تحریم بر بازار کامیون ایران را ببینید. در مدت بسیار کمی پس از امضای این قرارداد ، شاهد حضور انواع و اقسام برندهای چینی با مشخصات یکسان در ایران هستیم. به نظر می رسد برخی شرکت های داخلی در زمینه کاهش هزینه های خدمات پس از فروش و استفاده از برندهای متفاوت برای یک محصول با یکدیگر به توافق رسیده اند. ( بررسی کامل این موضوع را در مطلبی جداگانه ادامه خواهیم داد )

مطالب پیشنهادی

ایسوزو کمپرسی جفت FVZ بهمن دیزل

مشخصات فنی کمپرسی جفت ایسوزو FVZ

کمپرسی جفت ایسوزو مدل FVZ از جمله محصولات با کیفیت و نسبتا به روز بازار …

یک نظر

  1. وای بابا این چینی ها تاکی میخوان اشغالاشون روبه مابندازن بس کنید دست بردارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: مجاز به کپی کردن نمی باشید