اینستاگرام مجله کامیون

آمار فروش جهانی رنو در سال 2020

کامیون سازی رنو که از برندهای زیرمجموعه ولوو محسوب می شود توانسته است در سال ۲۰۲۰ تعداد ۴۱ هزار و ۱۱۷ کامیون را اعم از سبک و سنگین به فروش برساند. از این تعداد ۱۹۰۱۹ دستگاه در اروپا به استثنای فرانسه فروش رفته است، در فرانسه به عنوان بازار مادر رنو توانسته است ۱۷ هزار و ۹۳۷ دستگاه به فروش برساند. سهم رنو از سایر نقاط جهان ۴۱۶۱ دستگاه بوده است.

بررسی جزئیات آمار رنو نشان میدهد که بخش سنگین و متوسط با ۲۶۲۴۶ دستگاه از استقبال بیشتری در مقایسه با بخش سبک رنو مواجه شده است. بخش کامیون های سبک وزن رنو توانسته است آمار فروش ۱۴۸۷۱ دستگاهی را در سال ۲۰۲۰ ثبت کند. سهم رنو در بازار اروپا برای کامیون های زیر ۶ تن ۸٫۵ درصد ، از ۶ تا ۱۶ تن ۶٫۶ درصد و بالاتر از ۱۶ تن ۸٫۸ درصد بوده است. اما در بازار فرانسه که بازار بومی رنو محسوب می شود سهم ۲۸٫۳ درصدی بازار از سبد بالای ۶ تن متعلق به این برند بوده است.

کشنده-رنو-T-دست-دوم-وارداتی
کشنده-رنو-T-دست-دوم-وارداتی

در میان مهمترین بازارهای رنو میتوان به الجزایر اشاره کرد که با فروش ۱۱۰۰ دستگاه کامیون توانسته است سهم ۴۷٫۸ درصدی بالای ۱۶ تن این بازار را در میان سایر رقبا به خود اختصاص دهد. دومین بازار رنو ترکیه است که ۱۰۶۱ دستگاه در آن به فروش رفته است. از دیگر منابع درآمدی رنو فروش کامیون های دست دوم است که آمار محدوده ۱۰ هزار دستگاهی را برای این شرکت رقم زده است.

چشم انداز رنو مانند سایر بازیگران بازار کامیون به سمت کامیون های برقی است، این شرکت پیش بینی کرده است که تا سال ۲۰۲۵ ده درصد فروش این شرکت کامیون های برقی هستند. ۳۵ درصد تا ۲۰۳۰ و ۱۰۰ درصد تا ۲۰۴۰ این نوید را می دهد که تا ۲۰ سال آینده موتورهای دیزلی از دنیای کامیون خداحافظی خواهند کرد و جای خود را به کامیون های برقی هیدروژنی یا تمام برقی متکی به باتری خواهند داد.

مطالب پیشنهادی

کشنده ماک anthem انتم

آمار فروش گروه ولوو سال 2020

گروه ولوو مرکب از برندهای کامیونی ولوو ، رنو ، ماک و یودی UD ( …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: مجاز به کپی کردن نمی باشید