آمار فروش گروه ولوو سال 2020

گروه ولوو مرکب از برندهای کامیونی ولوو ، رنو ، ماک و یودی UD ( نیسان دیزل سابق ) توانسته است در سال ۲۰۲۰ تعداد ۱۶۶ هزار و ۸۴۱ دستگاه کامیون به فروش برساند. همچنین در بخش برندهای شراکتی که شامل دانگ فنگ و Eicher ( بازار هند ) می شوند توانسته است ۲۲۱ هزار و ۲۱۷ برای دانگ فنگ و ۳۰ هزار و ۱۹۲ دستگاه برای Eicher به فروش برساند.

محصولات جدید ولوو

آمار جزئی فروش برندها بدین ترتیب است که برند ولوو ۹۳۸۴۶ دستگاه، برند رنو ۴۱ هزار و ۱۱۷ دستگاه، برند ماک ۱۶ هزار ۴۲۰ دستگاه و برند یودی ۱۵ هزار و ۴۵۸ دستگاه فروخته اند. به طور کلی در بخش سنگین وزن Heavy Duty تعداد ۱۴۰ هزار و ۶۵۲ دستگاه ، در بخش میان وزن Medium Duty تعداد ۱۰ هزار و ۷۳۶ دستگاه و در بخش سبک وزن Light Duty تعداد ۱۵ هزار و ۴۵۳ دستگاه فروخته شده است.

کشنده جدید ماک انتم anthem
کشنده جدید ماک انتم anthem

در بخش بدست آوردن درصد بازار در آمریکای شمالی که شامل برندهای ولوو و ماک می شود این گروه توانسته است ۹٫۴ درصد برای ولوو و ۶٫۹ برای ماک بدست آورد که جایگاه ضعیفی محسوب می شود. در بازار آمریکای شمالی گروه دایملر شامل برندهای فریت لاینر و وسترن استار و همچنین گروه پک کار شامل کنورث و پیدربولت دست برتر را دارند.

در بازار اروپا برند ولوو ۱۶٫۲ درصد و رنو ۸٫۸ درصد را به خود اختصاص داده اند. در ژاپن برند یودی توانسته است ۱۸٫۹ درصد از فروش کل بازار را به خود اختصاص دهد.

کامیون کمپرسی UD یودی Quon کوان
کامیون کمپرسی UD یودی Quon کوان

در بازار استرالیا ولوو ۱۶٫۶ ، ماک ۶٫۶ و یودی ۴٫۴ درصد را به خود اختصاص داده اند. در بازار چنین نیز برند دانگ فنگ توانسته است ۱۳ درصد سنگین وزن و ۷٫۱ درصد متوسط را از آن خود کند.

در بازار برزیل و آفریقای جنوبی اما ولوو توانسته است به ترتیب ۲۲٫۲ و ۱۹٫۲ درصد را به خود اختصاص دهد که آمار بالایی محسوب می شود. در بازار آفریقای جنوبی برند یودی نیز حضور دارد که ۹٫۹ درصد فروش را شامل شده است.

مطالب پیشنهادی

آمار فروش جهانی رنو در سال 2020

کامیون سازی رنو که از برندهای زیرمجموعه ولوو محسوب می شود توانسته است در سال …

error: مجاز به کپی کردن نمی باشید