قیمت کامیون های دست دوم اسکانیا در اروپا

با توجه به صدور مجوز واردات کامیون های دست دوم اروپایی به ایران توسط وزارت راه به منظور نوسازی کامیون های فرسوده !!! در این مطلب قیمت برخی از این کامیون ها در مبدا را بررسی خواهیم کرد. لازم به ذکر است که قبلا در مطلبی عواقب چنین تصمیمی را به بحث گذاشتیم که می توانید اینجا ببینید.

در کشورهای اروپایی عمده شرکت های مادر طرح هایی در زمینه نوسازی و عرضه مجدد کامیون های کارکرده به اجرا می گذارند که عمدتا شامل بررسی های فنی، تعویض قطعات حیاتی و وارانتی می شود. چنین کامیون هایی نسبت به سایر کامیون های دست دوم موجود در نمایشگاه های اروپایی ارزش سرمایه گذاری بالاتری دارند.

از جمله این شرکت ها اسکانیاست. جستجویی که در پایگاه داده کامیون های اسکانیا داشتیم اساسا کامیون های پایین تر از یورو ۶ در این طرح موجود نیست که طبیعتا شامل بازار ایران نمیشوند. با این حال قیمت چند نمونه از کامیون های کارکرده یورو ۶ را در ادامه بررسی می کنیم تا با قیمت چنین کامیون هایی در مبدا آشنا شویم.

نخست از کامیون ساخت ۲۰۱۷ شروع می کنیم که نزدیک به ۵۰۰ هزار کیلومتر طی مسیر کرده است و از استاندارد یورو ۶ برخوردار است. این کامیون تک محور بوده و از موتور ۴۵۰ اسب بخاری بهره می برد. قیمت این کامیون ۴۵ هزار یورو ثبت شده است که با احتساب یورو ۲۰ هزار تومانی چیزی معادل ۹۰۰ میلیون تومان فقط در مبدا قیمت می شود.

در ادامه همین کامیون اما محصول سال ۲۰۱۹ با کیلومتر زیر ۱۰۰ هزار را بررسی کردیم که با قیمت ۷۸ هزار و ۹۰۰ یورو عرضه شده است. در واقع چیزی معادل ۱ میلیارد و ۵۰۰ هزار تومان در مبدا خریداری خواهد شد.

مطالب پیشنهادی

کشنده اسکانیا r500 تک

آمار فروش جهانی اسکانیا سال 2020

به گزارش خبرنگار سلطان جاده کامیون سازی اسکانیا در سال ۲۰۲۰ توانسته است ۷۲ هزار …

error: مجاز به کپی کردن نمی باشید