اینستاگرام مجله کامیون

مجوز ورود کامیون های با عمر زیر 3 سال

صدرالله بمانا مدیر نوسازی، توسعه و برنامه‌ریزی ناوگان عمومی حمل‌و نقل جاده‌ای در گفتگو با روابط عمومی وزارت راه اعلام کرد واردات کامیون‌های زیر سه سال ساخت نیازمند أخذ مجوزهای قانونی لازم است و تاکنون هیچ‌ گونه مجوزی برای واردات کامیون از محل بند قانونی اشاره شده صادر نشده است بنابراین هر گونه فراخوان پیش از موعد و بدون أخذ مجوزهای مربوطه، فاقد اعتبار است.

وی در ادامه افزود چنانچه اشخاص حقیقی و حقوقی مبادرت به ثبت‌نام این کامیون‌ها بدون اخذ مجوزهای قانونی لازم براساس شرایط مصوب کنند، باید پاسخگوی نهادهای نظارتی باشند.

فروش کشنده رنو پریمیوم 460
فروش کشنده رنو پریمیوم ۴۶۰

ایشان در ادامه خاطرنشان کردند متقاضیان خرید این گونه کامیون ها باید منتظر اطلاع‌رسانی زمان آغاز اجرایی شدن طرح باشند و قبل ازهرگونه اقدام و ثبت‌نام، نسبت به اخذ و اطمینان از مجوزهای لازم از سوی واردکنندگان از جمله سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، سازمان توسعه تجارت و گمرک جمهوری اسلامی ایران آگاهی یافته و با هوشیاری لازم تصمیم گیری کنند.

مدیر نوسازی، توسعه و برنامه‌ریزی ناوگان عمومی حمل‌و‌نقل جاده‌ای بیان کرد: براساس ماده (۴) آیین‌نامه اجرایی یادشده، واردات هر یک دستگاه کامیون، منوط به اسقاط حداقل یک دستگاه کامیون فرسوده است که از زمان ساخت آن بیش از ۲۵ سال گذشته باشد و ظرفیت آن نباید حداکثر سه تن از ظرفیت کامیون وارداتی کمتر باشد.

وی افزود: براساس ماده (۲) این آیین‌نامه، کامیون‌های وارداتی باید دارای شرایطی باشند از جمله این که نباید بیش از سه سال از زمان ساخت آن گذشته باشد، از خدمات پس از فروش موضوع قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو مصوب سال ۸۶ برخوردار باشند و همچنین از نظر ایمنی، کیفیت و آلایندگی‌های محیط‌زیست با استانداردهای روز و اجباری مورد تائید مراجع ذی‌ربط، انطباق داشته باشد؛ که فرآیند صدور مجوزهای لازم از سوی دستگاه‌های ذی‌بط در دست پیگیری و اقدام است.

کشنده جدید ماز یورو 6
کشنده جدید ماز یورو ۶

گفتنی است، فرآیند انجام  کار و سایر موارد اجرایی حسب تشخیص سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به اطلاع عموم خواهد رسید. برای اطلاعات بیشتر نقدی بر واردات کامیون های دست دوم را ببینید

مطالب پیشنهادی

نوسازی کامیون های فرسوده

بروکراسی اداری مانع نوسازی کامیون های فرسوده

به گزارش سامانه خبری وزارت راه و به نقل از اسلامی معاون رئیس جمهور دولت …

error: مجاز به کپی کردن نمی باشید