مشخصات فنی کشنده اسکانیا R500

شرکت ماموت سال گذشته نخستین مدل ۸ سیلندر را با نام اسکانیا R560 و آرایش تک محور به بازار این عرضه کرد. به تازگی نمونه ای از همین موتور با قدرت ۵۰۰ اسب بخار  ، اتاق استریم لاین و نام اسکانیا r500 ارائه شده است که مشخصات فنی آن در ادامه میآید. لازم به ذکر است عرضه چنین موتورهای حجیم و پرقدرتی برای کشنده تک در مقایسه با موتورهای ۱۱ و ۱۳ لیتری فاقد ارزش اقتصادی برای مصرف کننده است و تنها زمینه برتری در گردنه ها را برای دارنده کامیون فراهم می کند. افزایش در هزینه نگهداری، استهلاک و مصرف سوخت مواردی هستند که در این بخش قابل توجه هستند.

موتور و گیربگس.

موتور هشت سیلندر خورجینی اسکانیا DC16. استاندارد آلایندگی یورو ۵ و EEV ، قدرت موتور ۵۰۰ اسب بخار. حداکثر گشتاور ۲۵۰۰ نیوتن متر در دورهای ۱۰۰۰ تا ۱۳۵۰ دور در دقیقه. حجم موتور ۱۶ لیتر ، مجهز به سیستم پاشش ادبلو SCR. سیستم سوخت رسانی یونبت انژکتور.

گیربکس اسکانیا مدل GRS905R با ۱۲ دنده جلو مجهز به اپتی کروز ( اتوماتیک دستی ). دارای روغن سردکن ، ریتاردر و ۳ حالت تعویض دنده.

سایر مشخصات و تجهیزات.

ظرفیت مجاز تا ۴۴ تن. وزن خالص ۷٫۵ تن. تعلیق جلو پارابولیک و تعلیق عقب بادی. اتاق های لاین اسکانیا High Line دارای دو عدد تخت خواب. صندلی راننده و شاگرد بادی. جعبه بغل سمت راننده ، چراغ های جلو کریستالی.

بخاری درجا ، یخچال و فریزر. ترمز نگهدارنده تپه ، کروز کنترل. سیستم صوتی مجهز به مانیتور ۵٫۵ اینچی. قابلیت اتصال تلفن همراه به رادیو ضبط. پیش گرمکن سوخت و ادبلو. آینه های گرم کن دار ، قفل مرکزی با ریموت کنترل.

کشنده اسکانیا R500
کشنده اسکانیا R500

مطالب پیشنهادی

اسکانیا L230

رفع تحریم مدیران شرکت ماموت

براساس خبر منتشر شده در وبسایت بی بی سی فارسی BBC Persian دولت جو بایدن …

error: مجاز به کپی کردن نمی باشید