اینستاگرام مجله کامیون

مشخصات فنی کشنده اسکانیا R500

شرکت ماموت سال گذشته نخستین مدل ۸ سیلندر را با نام اسکانیا R560 و آرایش تک محور به بازار این عرضه کرد. به تازگی نمونه ای از همین موتور با قدرت ۵۰۰ اسب بخار  ، اتاق استریم لاین و نام اسکانیا r500 ارائه شده است که مشخصات فنی آن در ادامه میآید. لازم به ذکر است عرضه چنین موتورهای حجیم و پرقدرتی برای کشنده تک در مقایسه با موتورهای ۱۱ و ۱۳ لیتری فاقد ارزش اقتصادی برای مصرف کننده است و تنها زمینه برتری در گردنه ها را برای دارنده کامیون فراهم می کند. افزایش در هزینه نگهداری، استهلاک و مصرف سوخت مواردی هستند که در این بخش قابل توجه هستند.

موتور و گیربگس.

موتور هشت سیلندر خورجینی اسکانیا DC16. استاندارد آلایندگی یورو ۵ و EEV ، قدرت موتور ۵۰۰ اسب بخار. حداکثر گشتاور ۲۵۰۰ نیوتن متر در دورهای ۱۰۰۰ تا ۱۳۵۰ دور در دقیقه. حجم موتور ۱۶ لیتر ، مجهز به سیستم پاشش ادبلو SCR. سیستم سوخت رسانی یونبت انژکتور.

گیربکس اسکانیا مدل GRS905R با ۱۲ دنده جلو مجهز به اپتی کروز ( اتوماتیک دستی ). دارای روغن سردکن ، ریتاردر و ۳ حالت تعویض دنده.

سایر مشخصات و تجهیزات.

ظرفیت مجاز تا ۴۴ تن. وزن خالص ۷٫۵ تن. تعلیق جلو پارابولیک و تعلیق عقب بادی. اتاق های لاین اسکانیا High Line دارای دو عدد تخت خواب. صندلی راننده و شاگرد بادی. جعبه بغل سمت راننده ، چراغ های جلو کریستالی.

بخاری درجا ، یخچال و فریزر. ترمز نگهدارنده تپه ، کروز کنترل. سیستم صوتی مجهز به مانیتور ۵٫۵ اینچی. قابلیت اتصال تلفن همراه به رادیو ضبط. پیش گرمکن سوخت و ادبلو. آینه های گرم کن دار ، قفل مرکزی با ریموت کنترل.

کشنده اسکانیا R500
کشنده اسکانیا R500

مطالب پیشنهادی

کشنده اسکانیا r500 تک

سرنوشت کامیون اهدایی لهستان به فردین کاظمی

به گزارش شرکت بازرسی و استاندارد کیفیت ایران، کامیون اهدایی کامیونداران اروپایی به فردین کاظمی …

error: مجاز به کپی کردن نمی باشید