ایران بازار اصلی اسکانیا در خاورمیانه

حضور اسکانیا در ایران به اوایل دهه ۸۰ میلادی باز میگردد، زمانی که کامیون های سری ۲ اسکانیا در حجم وسیعی وارد ایران شد. در سال ۲۰۰۹ ایران به عنوان هفتمین بازار کامیون های اسکانیا شناخته شد به طوری که ۱۳۳۹ کامیون در این سال در بازار ایران به فروش رسید.

بر اساس آمار اعلام شده توسط اسکانیا پس از برداشته شدن تحریم های اقتصادی سال گذشته ۹۹۱ کامیون به ایران فروخته شده است که معادل ۳۷ درصد بازار کامیون ایران تخمین زده می شود. (‌ سال ۲۰۱۶ ) با این حال اسکانیا سهم بازار خود از ایران را در حال حاضر ۲۲ درصد عنوان می کند.

سال ۲۰۱۶ تعداد ۷۹۲ اتوبوس اسکانیا نیز در بخش های شهری و جاده ای به ایران فروخته شد که معادل ۶۵ درصد سهم بازار به صورت ترکیبی می باشد.

شرکت عقاب افشان با نیروی کار ۱۱۰۰ نفر از سال ۲۰۰۰ شریک اسکانیا در تولید و فروش اتوبوس های برند اسکانیا بوده است و شرکت ماموت دیزل نیز از سال ۲۰۰۸ اقدام به واردات و تولید کامیون های اسکانیا در ایران کرده است. قطعات کامیون های اسکانیا از سوئد و برزیل به مقصد ایران بارگیری می شوند و در کارخانه ماموت مونتاژ می شوند. ماموت نیز ۵۲۰ نفر را برای امر فروش، تولید و سرویس کامیون های اسکانیا در استخدام خود دارد.

شب گذشته نخست وزیر سوئد به همراه هیئتی تجاری شامل اسکانیا وارد ایران شدند تا در فضای پسابرجام راه حل های خود را برای مسائلی همچون آلودگی هوا و توسعه حمل و نقل عرضه کنند. طبق آمار سازمان بهداشت جهانی ۴ شهر از ۱۰ شهر آلوده جهان در ایران هستند و برنامه اسکانیا عرضه محصولاتی است که با کیفیت سوخت فعلی به کاهش آلودگی شهرها کمک کند.

لازم به ذکر است در حال حاضر نسل جدید کابین استریم لاین اسکانیا و موتورهایی با استاندارد آلایندگی یورو ۵ در ایران توسط ماموت دیزل عرضه می شوند. برای اطلاعات بیشتر اسکانیا r560 را ببینید.

مطالب پیشنهادی

کشنده اسکانیا r500 تک

مشخصات فنی کشنده اسکانیا R500

شرکت ماموت سال گذشته نخستین مدل ۸ سیلندر را با نام اسکانیا R560 و آرایش …

error: مجاز به کپی کردن نمی باشید