ولوو fh سریع ترین کامیون جهان

ولوو اشتیاق عجیبی به طراحی کامیون های سریع و پر قدرت دارد، آخرین قدرت نمایی ولوو مربوط می‌شود به کامیون شوالیه آهنی که بر پایه کشنده موفق FH طراحی شده است. جزئیات فنی این کامیون را در مطالب گذشته منتشر کردیم که می‌توانید اینجا ببینید، این کامیون در روزهای گذشته توانست رکورد سریعترین کامیون جهان را بشکند.

هر چند این رکورد در دوره های گذشته نیز در اختیار ولوو بوده است اما جا به جایی آن چیزی نیست که ولوو علاقه‌ای به آن نداشته باشد، برای شکستن رکورد سریعترین کامیون جهان تحت نظارت فدراسیون بین‌المللی اتومبیل FIA این کامیون می بایست دو مسیر رفت و برگشت ۵۰۰ متری و ۱۰۰۰ متری را از توقف کامل طی کند تا سرعت نهایی کامیون در خط پایان و زمان آن به صورت میانگین محاسبه شود.

این کامیون در ۱۰۰۰ متر با میانگین سرعت ۱۶۹ کیلومتر و ۲۱٫۲۹ ثانیه و در ۵۰۰ متر با میانگین سرعت ۱۳۱ کیلومتر و زمان ۱۳٫۷۱ ثانیه و رسیدن به سرعت ۲۷۶ کیلومتر به کار خود پایان داد.

کشنده ولوو FH شوالیه آهنی
کشنده ولوو FH شوالیه آهنی

از مهمترین ویژگی‌های این کامیون باید به گیربکس استاندارد ای شیفت ولوو اشاره کرد که نشان دهنده توانایی‌های خارق العاده این گیربکس در تحمل شرایط سخت است. لازم به ذکر است عنوان قوی‌ترین کامیون جاده ای جهان نیز در اختیار کشنده ولوو FH16 با موتور ۷۵۰ اسب بخاری است.

مطالب پیشنهادی

گیربکس اتوماتیک جدید ولوو ای شیفت

20 سال با گیربکس ای شیفت ولوو

برای مشاهده مطالب و بخش نظرات باید مشترک شوید، به صفحه اشتراک وبسایت مراجعه کنید …

error: مجاز به کپی کردن نمی باشید