متوقف شدن تولید 9 کامیون در اسفند ماه 94

به گزارش ایسنا خطوط تولید کامیون های زیر در اسفند ماه ۹۴ متوقف شده است.

در کارخانه سایپا دیزل تولید کشنده تک محور دانگ فنگ T375 ، کمپرسی دانگ فنگ جفت D375 ، کامیونت ۸ تن فوتون Aumark و کامیونت ۶ تن الوند در اسفند ماه ۹۴ به صفر رسید. تولید این کامیون ها در اسفند سال ۹۳ به ترتیب ۹۶ دستگاه ، ۱۲ دستگاه، ۱۰۰ و ۲۴۴ دستگاه بوده است.

در کارخانه ارس خودرو دیزل تولید کشنده آمیکو M2642 ، کشنده امیکو M2640 و کامیونت ۶ تن آمیکو مدل M6 در اسفند ۹۴ به صفر رسیده است. تولید این کامیون ها در اسفند سال ۹۳ به ترتیب ۱۵۰ دستگاه، ۱۳۸ دستگاه و ۳۳۲ دستگاه بوده است.

تولید کامیونت کاویان ۶ تن مدل K106GL در کارخانه کاریزان خودرو قزوین اسفند ماه ۹۴ به صفر رسیده است، تولید این کامیونت اسفند ۹۳ به تعداد ۷۱ دستگاه ثبت شده است.

در کارخانه آذهایتکس تولید کشنده ماز ۵۴۴۰ اسفند ماه ۹۴ به صفر رسیده است، تولید کشنده ماز ۵۴۴۰ در اسفند ۹۳ به تعداد ۸ دستگاه ثبت شده است.

از مهمترین دلایل تعطیلی و رکود در خطوط تولید کامیون بایستی به کمبود تقاضا و عدم توانایی خرید کامیون نو در بین رانندگان اشاره کرد که در مطالب گذشته به آن اشاره شد، همچنین طرح نوسازی کامیون های فرسوده می تواند به خطوط تولید کامیون رونق ببخشد با این حال بر اساس اخبار دریافتی این طرح امسال احتمالا اجرایی نخواهد شد.

مطالب مرتبط

آمار تولید کامیون در ایران اسفند ۹۴

مطالب پیشنهادی

کشنده hanvan هانوان p9

تحلیلی بر بازار کامیون ایران با ماندگاری تحریم ها

پس از خروج یکطرفه دولت ایالات متحده آمریکا از توافق برجام و بازگرداندن تحریم های …

error: مجاز به کپی کردن نمی باشید