تولید گیربکس زد اف ZF در ایران

به گزارش گروه صنعتی ایران خودرو دیزل شرکت چرخشگر از شرکت های همکار در گروه صنعتی ایران خودرو دیزل حق امتیاز انحصاری تولید محصولات ZF آلمان را برای اولین بار در جهان کسب کرد، بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده شرکت گیربکس‌ سازی ZF آلمان برای اولین بار در طول تاریخ فعالیت خود اجازه تولید محصولات خود را به یک کشور دیگر می دهد.

دکتر وفادار مدیر عامل شرکت چرخشگر گفت بر اساس توافق‌ صورت گرفته برای اولین بار در دنیا توانستیم امتیاز انحصاری تولید محصولات این شرکت را اخذ کنیم، وفادار با اشاره به تکنولوژی به‌روز و انحصاری این محصولات که شامل گیربکس‌های فوق پیشرفته‌ اکولایف، اکومیت و اسپیت ۴ برای استفاده در اتوبوس‌های شهری و کامیون‌هاست تاکید کرد تیراژ این محصولات متغیر و به نیاز بازار بستگی دارد اما شرکت چرخشگر تولید ۷۵۰۰ دستگاه از این محصولات را برنامه‌ ریزی و پیش‌ بینی کرده که این میزان تولید علاوه بر تامین نیاز بازار داخل به بازارهای خارج از کشور نیز صادر خواهد شد.

مدیرعامل شرکت چرخشگر خرداد سال آینده را زمان شروع تولید این محصولات دانست و گفت ۶ مرحله برای تولید این محصولات با سرمایه‌گذاری اندک به‌روزآوری شده و در فاز اول نیز ۴۰ درصد تولیدات بومی سازی خواهد شد. فرانک بوهکارت نماینده‌ تام‌الختیار شرکت ZF نیز این همکاری را قدمی تاثیرگذار و روبه‌جلو در راستای افزایش سطح همکاری ها عنوان کرد و گفت محصولات جدیدی که توسط شرکت چرخشگر به تولید خواهند رسید از لحاظ کیفی با تولیدات این شرکت در کشور آلمان برابری می کند.

شرکت ZF آلمان با بیش از صد سال فعالیت در زمینه‌ی تولید گیربکس‌های سبک و سنگین یکی از شرکت‌های پیشتاز جهان در این زمینه است، این شرکت بیش از ۳۰ سال است که با شرکت چرخشگر همکاری داشته و هم اکنون مالک ۱۷ درصد از سهام این شرکت است.

گیربکس اتوماتیک زداف ZF
گیربکس اتوماتیک زداف ZF

مطالب مرتبط

گیربکس Traxon از ZF با دوکلاج

مطالب پیشنهادی

گیربکس جدید اسکانیا G33CM

نحوه تست گیربکس zf در هوای قطبی

برای مشاهده مطالب و بخش نظرات باید مشترک شوید، به صفحه اشتراک وبسایت مراجعه کنید …

error: مجاز به کپی کردن نمی باشید