ثبت رکورد 750 تن با ولوو اف اچ 16

ظاهراً ولوو به این زودی ها دست از سر عدد ۷۵۰ بر نخواهد داشت، تا پیش از این ولوو قوی‌ترین کامیون جهان را با موتور ۷۵۰ اسب بخاری روانه بازار کرده بود و فاصله بسیار زیادی از رقبای خود گرفته بود. اما به تازگی در زورآزمایی جدید ولوو عدد ۷۵۰ بار دیگر در مرکز توجه قرار گرفته است،‌ چندی پیش ولوو نوع جدید گیربکس های ای شیفت را با تجهیز به دنده کرال عرضه کرد که توانایی شروع حرکت از ۳۲۵ تن را داشتند.

در بندر گوتنبرگ سوئد ۴۰ کانتینر پر شده از قطعات کامیون های ولوو بر روی ۲۰ تریلی سوار شدند و یک قطار جاده ای به طول ۳۰۰ متر را تشکیل دادند، وزن این محموله به همراه کشنده ۷۵۰ اسبی ولوو به ۷۵۰ تن رسید. هدف از این برنامه حرکت کشنده ولوو مجهز به گیربکس ای شیفت جدید مجهز به دنده کرال با وزن ۷۵۰ تن و حرکت به میزان ۱۰۰ متر بود.

کشنده ولوو اف اچ 16 با 750 اسب بخار
کشنده ولوو اف اچ ۱۶ با ۷۵۰ اسب بخار

برای تحمل فشار چنین باری روی اکسل صفحه نگهدارنده زیر ریش ولوو تقویت شد، اتصال ۲۰ تریلی چک شد و فشار باد ۲۰۴ تایر به طور کامل بررسی شد. ۴۰ کانتینر به صورت جفت بر روی هم سوار شدند و پس از اینکه مشخص شد وزن ناخالص کشنده به ۷۵۰ تن رسیده است کشنده ۷۵۰ اسبی ولوو به رانندگی قوی‌ترین مرد دنیا این محموله ۷۵۰ اسبی را ۱۰۰ متر جا به جا کرد.

کشنده ولوو اف هاش 16 با وزن 750 تن
کشنده ولوو اف هاش ۱۶ با وزن ۷۵۰ تن

تجربه ثابت کرده است سازندگان آلمانی همچون بنز واکنشی به برنامه‌های تبلیغاتی ولوو نشان نمی‌دهند اما اسکانیا معمولاً در برابر این زورآزمایی های ولوو ساکت نمی نشیند.

مطالب مرتبط

گیربکس اتوماتیک جدید ولوو ای شیفت با دنده کرال

مطالب پیشنهادی

کشنده ولوو افاش جدید

25 سالگی ولوو اف اچ FH

کامیون سازی ولوو به مناسبت ۲۵ سالگی تولید کامیون و کشنده اف اچ FH نسخه …

یک نظر

  1. این فقط جنبه تبلیغات داره وگر نه هر برندی کامیون فوق سنگین داره واسه این کار
    اصلا میخوای ماک معمولی بیار مثل آب خوردن بکشه واست

error: مجاز به کپی کردن نمی باشید