آمار فروش کامیون اسکانیا و بنز در سال 2015

آمار فروش کامیون اسکانیا و کامیون بنز در سال ۲۰۱۵ بر اساس اطلاعات رسیده از روابط عمومی شرکت های دایملر ( بنز ) و اسکانیا به شرح زیر است. لازم به ذکر است که برخلاف بازار اروپا که روند پایدار و مناسبی در سال ۲۰۱۵ داشت سایر بازارهای مهم همچون برزیل و روسیه با افت شدید تقاضا روبرو بودند.

بر اساس اطلاعات اخذ شده از منابع معتبر بیشترین فروش کامیون اروپا در سال ۲۰۱۵ به ترتیب متعلق به بنز، ولوو، مان ،‌اسکانیا، داف، رنو و ایویکو بوده است.

میزان فروش کامیون در اروپا و آمریکا :

سال ۲۰۱۵ در کل ۲۶ کشور اتحادیه اروپا به همراه نروژ و سوئیس به جز مالتا و بلغارستان جمعا ۲۶۶۷۰۰ دستگاه کامیون فروخته شده است که در مقایسه با ۲۲۴۸۰۰ دستگاه کامیون سال ۲۰۱۴ رشد داشته است. در آمریکا و کانادا در سال ۲۰۱۵ جمعا ۲۷۸ هزار دستگاه کامیون فروخته شده است که در مقایسه با ۲۵۰ هزار دستگاه سال ۲۰۱۴ از رشد برخوردار بوده است.

فروش جهانی مرسدس بنز :

در سال ۲۰۱۵ میزان ۵۰۲۴۷۸ دستگاه کامیون شامل برندهای بنز، فریت لاینر، وسترن استار، فوسو و بهارات بنز در مجموعه دایملر به فروش رفته است. سال ۲۰۱۴ میزان فروش دایملر ۴۹۵۶۶۸ دستگاه بوده است.

کامیون بنز فریت لاینر فوسو بهارت بنز
کامیون بنز فریت لاینر فوسو بهارت بنز

فروش جهانی اسکانیا :

در سال ۲۰۱۵ تعداد ۷۲۳۸۲ کامیون اسکانیا در جهان تولید شده است که میزان ۶۹۷۶۲ دستگاه از آن‌ها به فروش رفته است. از این میزان ۴۳۹۰۰ کامیون سهم اروپا و ۱۱۵۱۴ دستگاه سهم آسیا دومین بازار اسکانیا بوده است که ایران نیز در آن لحاظ می شود. ( سال ۲۰۰۹ ایران با خرید ۱۳۳۹ دستگاه کامیون از اسکانیا در رده هفتمین خریدار کامیون های اسکانیا قرار داشت )

آمار فروش کامیون اسکانیا
آمار فروش کامیون اسکانیا

بازار ایران با نیاز به نوسازی ۱۵۰ هزار کامیون می‌تواند یکی از مهمترین منابع درآمد شرکت های کامیون سازی در سال ۲۰۱۶ باشد.

مطالب مرتبط

آمار فروش کامیون داف در بازار اروپا سال ۲۰۱۵

آمار تولید کامیون در جهان سال ۲۰۱۴

مطالب پیشنهادی

4 نسل کشنده اکتروس

سالگرد 125 سالگی کامیون در دایملر 2021

برای مشاهده مطالب و بخش نظرات باید مشترک شوید، به صفحه اشتراک وبسایت مراجعه کنید …

۲ دیدگاه

  1. سلام
    ببخشید اگر فروش ولوو و رنو رو در اروپا جمع بزنیم از بنز بیشتر یا کمتره؟

    • گزارش سالیانه ولوو و رنو هنوز به دستم نرسیده است اما ولوو با حدود ۱۶ درصد و رنو با حدود ۱۳ درصد سهم بازار اروپا در سال ۲۰۱۵ طبیعتا جمع میزان تولیدشان باید بیشتر باشد. سهم بنز کمی بیش از ۲۰ درصد بازار بوده است.

error: مجاز به کپی کردن نمی باشید