جزئیات بیشتر از طرح نوسازی کامیون های فرسوده

در مطالب گذشته آغاز برنامه نوسازی کامیون های فرسوده به اطلاع همگان رسید، در این مطلب جزئیات بیشتری از این طرح را از زبان وزیر راه و شهرسازی و به نقل از پایگاه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای منتشر خواهیم کرد.

فاز اول این طرح شامل نوسازی کامیون های بالای ۳۵ سال می شود که ۶۵ هزار کامیون تخمین زده می شوند،‌ مدت اجرای این طرح ۴ سال در نظر گرفته شده است. در مراحل بعدی با همکاری وزارت نفت تلاش می شود که سن ناوگان به استاندارد ایران ۲۵ سال تمام کاهش پیدا کند.

در حال حاضر ظرفیت تولید کامیون در کشور ۲۵ هزار دستگاه در سال است، تمام ۱۳ تولید کننده کامیون در ایران با مشارکت شرکای خارجی آنها در این طرح شرکت خواهند کرد.

ظرف مدت ۴ ماه آینده تحویل نخستین سری این کامیون ها آغاز خواهد شد و تا سال ۱۴۰۲ تمامی هزینه ها باید پرداخته و تسویه شود. ( با این حساب می توان دوره اقساط را بین ۵ تا ۷ سال تخمین زد )

از ۶۵ هزار کامیون فرسوده بالای ۳۵ سال ۵۲ هزار دستگاه در حال حاضر بارنامه دریافت می کنند و فعال هستند و مابقی به احتمال زیاد یا در مسیرهای درون شهری فعالیت میکنند یا متوقف شده اند.

از اوایل سال ۱۳۹۶ طی بخش نامه ای فعالیت کامیون های با عمر بالای ۳۵ سال به تدریج محدود خواهد شد تا مالکان تمایل به تعویض آن پیدا کنند.

در این طرح به هر کامیون نوسازی شده استاندارد همراه خروج یک کامیون فرسوده که پیمایش مناسب دارد در طول پنج سال یارانه تعلق می گیرد.

مطالب مرتبط

ثبت نام تعویض کامیون های فرسوده آغاز شد

نقدی بر طرح نوسازی کامیون های فرسوده

مطالب پیشنهادی

کشنده بنز آکتروس GenH2

طرح تعویض کامیون های فرسوده در آلمان

در روزهایی که شاهد اوج و فرودهای عجیب و غریب طرح نوسازی کامیون در ایران …

error: مجاز به کپی کردن نمی باشید