آغاز ثبت نام تعویض کامیون های فرسوده به زودی

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی : وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه در حال حاضر حدود ۱۲۷ هزار کامیون فرسوده با عمر بیش از ۲۵ سال در ایران فعالیت می کنند و مصرف سوخت بسیار بالایی دارند ثبت نام تعویض کامیون های فرسوده به زودی آغاز خواهد شد.

ایشان در برنامه زنده تلویزیونی بیان کردند که برای نوسازی ناوگان فرسوده در مرحله اول ۶۵ هزار کامیون با مشارکت ۱۳ شرکت کامیون سازی داخلی نوسازی می شوند، این شرکت ها کامیون های فرسوده را خریداری می کنند و متقاضیان به انتخاب خود یک کامیون را با شرایط اجاره به شرط تملیک و اقساطی انتخاب می کنند و بخشی از سود اقساط کامیون ها توسط وزارت راه پرداخته می شود.

ایشان افزودند این قرارداد به نفع مالکان دارای کامیون فرسوده است، این کامیون ها در هر ۱۰۰ کیلومتر بین ۵۶ تا ۶۰ لیتر گازوییل مصرف می کنند در حالی که میزان استاندارد مصرف سوخت بین ۳۰ تا ۳۲ لیتر است.

ایشان همچنین افزودند که با تمامی لاینرهای کشتیرانی دنیا توافق کرده ایم که مستقیما در بنادر ایران پهلوگیری کنند که در حال حاضر ۱۸ خط کشتیرانی مستقیما در ایران پهلوگیری می کنند و دیگر در کشورهای حاشیه خلیج فارس پهلوگیری انجام نمی شود.

مطالب پیشنهادی

نوسازی کامیون های فرسوده

آغاز نوسازی کامیون های فرسوده با برند ولوو

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه، قرارداد نوسازی ۳۰۰۰ دستگاه کامیون فرسوده توسط سایپا دیزل …

error: مجاز به کپی کردن نمی باشید