آمار تولید کامیون در ایران آذر ماه 1394

به گزارش ایسنا آمار تولید کامیون در آذرماه امسال در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته کاهش داشته است، بر اساس این گزارش سال گذشته در همین ماه ۴۱۲ دستگاه انواع کامیون در کارخانه ارس خودرو دیزل تولید شده است که امسال به ۸۸ دستگاه کاهش یافته است.

آذرماه ۱۳۹۳ در کارخانه ایران خودرو دیزل ۱۰۸ دستگاه کامیون تولید شده است که آذرماه امسال به ۵۸ دستگاه رسیده است.

تولید ۶۸۰ دستگاهی سایپادیزل در آذرماه سال گذشته امسال به ۱۴۲ دستگاه رسیده است.

کاریزان خودرو از ۱۸۳ دستگاه در آذرماه سال گذشته به صفر دستگاه در آذرماه امسال رسیده است.

گروه بهمن با تولید ۶۷۰ دستگاه کامیون در آذرماه ۱۳۹۳ به ۳۲۴ دستگاه در آذرماه ۱۳۹۴ رسیده است.

تولید انواع کامیون در آذهایتکس درآذرماه امسال ۱۲ دستگاه گزارش شده است و این شرکت تنها شرکتی است که رشد تولید را تجربه کرده است، به صورتی که آذرماه سال گذشته تنها ۸ دستگاه کامیون تولید کرده است.

و شرکت ماموت دیزل نیز با کاهش تولید روبرو بوده است، این شرکت آذرماه سال گذشته ۲۰۸ دستگاه کامیون تولید کرده است که امسال به ۴۰ دستگاه رسیده است.

لازم به توضیح است که آمار تولید کامیون در این گزارش کامیون های وارداتی را شامل نمی شود، همچنین در این گزارش به آمار تولید کامیون شرکت هایی همچون آریا دیزل، رایان فن گستر دیزل، سیبا موتور و مازیران اشاره ای نشده است.

برای اطلاعات بیشتر از کامیون های تولید شده در ایران دسته بندی اطلاعات انواع کامیون را مطالعه کنید.

مطالب پیشنهادی

کامیون باری تک دوو 18 تن

تولید 1755 دستگاه کامیون در 3 ماهه نخست 1400

به گزارش ایسنا و بر اساس آمار وزارت صمت تولید انواع کامیون ، کامیونت و …

۲ دیدگاه

 1. به امید خدا آقای مقدم عزیز.
  بنده هم از هنرستان تا مقطع لیسانس در رشته مکانیک خودرو تحصیل کرده و در مقطع ارشد مکانیک ساخت و تولید خوندم.
  الانم به عنوان دبیر هنرستان در رشته مکانیک خودرو مشغول تدریس هستم.
  در زمینه خودرو هم اطلاعات جامع و خوبی دارم.
  فقط همیشه سعی کردم به قوانین و اصول کار مکانیزم ها توجه کنم،چونکه در زمانی که ما زندگی میکنیم تنوع در هر زمینه ای خیلی زیاده و مدل های خودرو ها نیز از این دسته هستن در کل زیاد نتونستم به دنبال انواع مدل ها و جزییات برم.
  ولی از نقطه نظر تئوری و عملی در زمینه مکانیک با توجه به اصول اساسی مکانیزم ها میشه گفت که در حد مطلوبی قرار دارم. البته حمل بر خود ستایی نباشه.
  به هر حال کمال تشکر رو از شما دارم که این سایت و نشریه بسیار مفید رو راه اندازی کردین و در نهایت اگر کمکی یا همفکری و یا هر کاری که در جهت بهبود نشریه از دستم بر بیاد خوشحال میشم انجام بدم.
  بیوگرافی کاملم هم در سامانه ثبت نام براتون نوشتم ، شماره و …. هم اونجا دادم.
  انشاالله که همیشه موفق و پیروز باشید.

  • ممنون از توجه شما، معرفی نشریه به دانش آموزان و دانشجویان مکانیک یکی از برنامه های مهم ماست اما شرایط تبلیغ گسترده در چنین مکان هایی را فعلا نداریم. ممنون می شوم در حد توان این عزیزان را با نشریه آشنا کنید. خود من هم دانش مکانیکم را مدیون استاد عزیزم حسینعلی صادقی هستم که از مربیان توانای سازمان فنی و حرفه ای بود، خوشحال خواهیم شد تا با اساتید گرانقدری همچون شما همکاری کنیم اما متاسفانه ما هنوز به چارچوب رسانه حرفه ای دست نیافته ایم و توانایی پرداخت حق التالیف به عزیزان نویسنده را نداریم. امیدوارم در آینده این مهم نیز انجام شود.

error: مجاز به کپی کردن نمی باشید