آمار تولید کامیون آبان ماه 1394

آمار تولید کامیون به گزارش ایسنا :

تولید انواع کامیون در کارخانه ارس خودرو دیزل، کاریزان خودرو و ماموت دیزل آبان ماه سال جاری به صفر رسیده است. تولید کامیون در شرکت های ذکر شده سال گذشته در همین ماه به ترتیب ۲۳۹ دستگاه، ۲۳۱ دستگاه و ۱۶۰ دستگاه کامیون ذکر شده است.

در آبان ماه امسال تولید انواع کامیون در کارخانه های سایپا دیزل، ایران خودرو دیزل، بهمن دیزل و آذهایتکس به ترتیب ۲۳۴ دستگاه، ۳۴ دستگاه، ۳۳۵ دستگاه و ۱۲ دستگاه کامیون ذکر شده است. سال گذشته در همین ماه تولید کامیون در شرکت های نامبرده به ترتیب ۶۱۲ دستگاه، ۱۳۴ دستگاه، ۵۸۰ دستگاه و ۸ دستگاه کامیون ذکر شده است.

در مجموع تنها شرکت آذهایتکس رشد تولید به میزان ۵۰ درصد داشته است و سایر شرکت ها با کاهش هایی بیش از ۵۰ درصد روبرو بوده اند. عرضه کامیون های به روز، کاهش قیمت، توسعه حمل بار و ارائه تسهیلات مناسب می تواند زمینه افزایش تقاضای کامیون را در کشور بالا ببرد.

این آمار واردات کامیون را لحاظ نکرده است و آمار تولید سایر شرکت ها از جمله آریادیزل، مازیران، رایان فن گستردیزل، زامیاد و کویرخودرو ذکر نشده است. در متن اشاره ای نشده است اما آمار تولید شرکت سیبا موتور باید زیرمجموعه بهمن دیزل محاسبه شده باشد.

مطالب پیشنهادی

کامیون باری تک دوو 18 تن

تولید 1755 دستگاه کامیون در 3 ماهه نخست 1400

به گزارش ایسنا و بر اساس آمار وزارت صمت تولید انواع کامیون ، کامیونت و …

error: مجاز به کپی کردن نمی باشید