خانه » آمار تولید و فروش کامیون » آمار فروش پاکار در سال 2019

آمار فروش پاکار در سال 2019

گروه کامیون سازی پاکار Paccar توانست در سال ۲۰۱۹ رکورد فروش ۱۹۸ هزار و ۸۰۰ کامیون را در کل دنیا به جای بگذارد. ۳۰ درصد سهم کلاس ۸ در بازار کامیون آمریکا و کانادا تحت برندهای کنورث و پیتربلت ( تلفظ صحیح تر پیدر بولت یا پیده بولت ) از دست آوردهای این رکورد است.

کامیون کشنده کنورث W990
کامیون کشنده کنورث W990

میزان فروش کامیون کلاس ۸ آمریکا و کانادا در سال ۲۰۱۹ میزان ۳۰۹ هزار دستگاه بود که در مقایسه با ۲۸۵ هزار دستگاه سال ۲۰۱۸ از رشد قابل توجهی برخوردار بود. با اینحال پیش بینی برای سال ۲۰۲۰ فروش ۲۳۰ تا ۲۶۰ هزار دستگاه است.

در اروپا نیز تعداد ۳۲۰ هزار دستگاه کامیون بالای ۱۶ تن به فروش رسید که پیش بینی برای سال ۲۰۲۰ را بین ۲۶۰ تا ۲۹۰ هزار دستگاه تعیین کرد. از بازار فروش کامیون های بالای ۱۶ تن در اروپا ۱۶٫۲ درصد در سال ۲۰۱۹ سهم کامیون سازی داف از زیرمجموعه های پاکار است.

کشنده داف پیتربلت کنورث
کشنده داف پیتربلت کنورث

در آمریکای جنوبی فروش کامیون های بالای ۱۶ تن سال ۲۰۱۹ میزان ۱۰۵ هزار دستگاه بوده است که برای سال ۲۰۲۰ میزان ۱۰۰ تا ۱۱۰ هزار دستگاه پیش بینی شده است. در آمریکای جنوبی برندهای کنورث و داف از سوی گروه پاکار عرضه می شود که سال ۲۰۱۹ با ۵۹ درصد افزایش سفارش از سوی مشتری مواجه شده اند. ۷۵ هزار دستگاه از کامیون های بالای ۱۶ تن این بازار متعلق به کشور برزیل هستند که برای سال ۲۰۲۰ میزان ۷۰ تا ۸۰ هزار دستگاه پیش بینی شده است.

از جمله برنامه های پاکار برای سال ۲۰۲۰ بایستی به کامیون های برقی اشاره کرد که در هر ۳ برند این شرکت پیتربلت ، کنورث و داف مورد توجه قرار گرفته است. پیتربلت مدل ۲۲۰EV ، کنورث مدل K270E و داف CF برقی از این جمله هستند که در مطالب آینده مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

مطالب پیشنهادی

کشنده کنورث T680 موتور برقی

محصولات گروه پاکار با قابلیت خودران

گروه پاکار تولید کننده برندهای کامیونی کنورث و پیتربلت ( پیده بولت ) با همکاری …

error: مجاز به کپی کردن نمی باشید