خانه » آمار تولید و فروش کامیون » آمار تولید کامیون فروردین 1398

آمار تولید کامیون فروردین 1398

به گزارش انجمن خودروسازان ایران در فروردین ماه ۱۳۹۸ جمعا ۹۳ دستگاه کامیون در ایران تولید شده است. از این میزان ۵۲ دستگاه سهم ایران خودرو دیزل و ۲۰ دستگاه سهم سایپادیزل به عنوان بزرگترین عرضه کنندگان کامیون دولتی بوده است. در این مدت شرکت زامیاد ۲ دستگاه کامیون و بهمن دیزل نیز ۱۸ دستگاه کامیون تولید کرده است.

با این وجود تولید کامیون نسبت به فروردین ۱۳۹۷ با کاهش ۸۶ درصدی مواجه شده است. ماه مشابه سال گذشته ۶۷۹ دستگاه کامیون در کشور تولید شده بود. در این میان صفر بودن خروجی خطوط تولیدی شرکت های خصوصی از جمله ماموت دیزل، تیراژه دیزل، آذهایتکس، سیبا موتور، کاریزان خودرو و سروش دیزل مبنا حائز اهمیت است.

جزئیات کامل تولید مدل کامیون :

۲۱ دستگاه کمپرسی بنز تک ۱۹۲۴
۲۷ دستگاه کمپرسی بنر جفت ۲۶۲۴
۵ دستگاه باری بنز جفت ۲۶۲۴
۲ دستگاه کشنده ایویکو تک
۲۰ دستگاه کشنده FH500 تک
۱۲ دستگاه ایسوزو ۶ تن
۶ دستگاه ایسوزو ۸ تن

در مطالب گذشته شرایط بازار را در شرایط تحریم بررسی کردیم که می توانید اینجا ببینید. با توجه به میزان تولید و آگهی های فروش کامیون میتوان نتیجه گرفت که عرضه کامیون در کشور بسیار پایین از تقاضای مورد نیاز است و تبعات آن افزایش قیمت کامیون صفر و دست دوم و رونق بازار آن است. اما کاهش میزان عرضه بار در شرایط تحریم نیز میتواند با وجود میزان کامیون بیشتر، کاهش کرایه ها و دستمزها را به همراه داشته باشد که نتیجه آن رکود تورمی در بازار کامیون است.

مطالب پیشنهادی

کشنده کامیون تریلی حمل مواد نفتی و خطرناک

ولوو بازار ایران را ترک کرد

به گزارش رویترز سخنگوی شرکت ولوو روز دوشنبه ۲۴ سپتامبر ( سپتمبر ) به صورت …

error: Content is protected !!