خانه » آمار تولید و فروش کامیون » آمار فروش کامیون داف در بازار اروپا سال 2015

آمار فروش کامیون داف در بازار اروپا سال 2015

سال ۲۰۱۵ سهم کامیون سازی داف از بازار کامیون های بالای ۱۶ تن اروپا به ۱۴٫۶ درصد رسید که در مقایسه با سال گذشته یک درصد رشد داشته است. سهم داف در آلمان ۱۰٫۸ درصد، بریتانیا ۲۳٫۹ درصد، اسپانیا ۱۱٫۳ درصد، لهستان ۱۸٫۹ درصد، هلند ۲۹٫۴ درصد و جمهوری چک ۱۷٫۲ درصد بوده است. به این ترتیب فروش کامیون داف در بازارهای هلند، بریتانیا، لهستان و مجارستان از رقبای خود پیشی گرفته است.

در سال ۲۰۱۵ تعداد ۳۹۴۰۰ دستگاه کامیون سنگین داف در اروپا پلاک شد، در این بخش به طور کلی در اروپا ۲۶۹ هزار کامیون پلاک شده است. در بخش کامیون های سبک بین ۶ تا ۱۶ تن سال ۲۰۱۵ در اروپا ۴۹۰۰۰ دستگاه به فروش رفته است که ۹ درصد آن سهم داف با کامیون LF بوده است.

کشنده داف جدید CF
کشنده داف جدید CF

از دیگر بازارهای مهم کامیون داف می توان به تایوان اشاره کرد که با ایجاد یک کارخانه جدید ظرفیت تولید کامیون های داف XF داف CF و داف LF را دو برابر کرده است، با سهمی معادل ۱۷٫۸ درصد داف پیشتاز بازار تایوان است. از بازارهای جدید داف می توان به کلمبیا و مالزی اشاره کرد، همچنین موتورهای یورو ۶ داف در بازار ترکیه عرضه شده است و قوانین یورو ۶ از اول ژآنویه ۲۰۱۶ در این کشور به اجرا درآمده است.

مطالب مرتبط

بررسی فنی کشنده داف CF بخش دوم

کشنده داف XF یورو ۶ بخش اول

مطالب پیشنهادی

تاریخچه تولید شرکت کامیون داف

قدیمی ترین کامیون داف در حال کار

شرکت داف به منظور شناسایی قدیمی ترین کامیون داف در حال کار کمپینی را برگزار …

error: Content is protected !!